RAM Goodram 4Gb sodimm GR1600S364L11S/4G (G
- Type: DDR3
- Memory capacity: 4 GB
- Clock frequency: 1600 MHz
| Memory | 4 GB |
| Frequency of operation | 1600 MHz |
| Memory type | DDR3 |
| Memory standard | DDR3 1600 MHz |
| Throughput | 12800 MB / sec |
| Main characteristics | |
| Type of | RAM |
| Manufacturer | Goodram |
| Memory form factor | SO-DIMM |
| Memory type | DDR3 |
| Memory | 4 GB |
| Number of modules | 1 |
| Bandwidth, MB / s | 12800 |
| Memory frequency, MHz | 1600 |
| Timings | CL11 |
| Operating voltage, V | 1.5 |
| Cooling | Not |
| Weight of packing | 9 kg |
| Warranty | |
| Warranty | 60 months |
| Purpose | For laptop |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.