Housing Chieftec iArena CQ-01B-U3 Black (CQ-01B-U3-OP)
Specifications
- Brief characteristics: Miditower, ATX, mATX, without power supply, 2xAudio, 2xUSB 3.0, black
- Manufacturer: CHIEFTEC
- Model: iArena
- Article: CQ-01B-U3-OP
- Body Class: Classic
- Size: Miditower
- MP form factor: ATX, mATX
- Power Supply Power: Without Power Supply
- Number of compartments 5.25 ": 2
- Number of external compartments 3.5 ": 1
- The number of internal compartments 3.5 ": 3
- Number of expansion slots: 7
- External plugs: 2 x Audio (microphone, headphones), 2 x USB 3.0
- Case material: plastic \ steel
- Dimensions, mm: 428 x 160 x 410mm
- Weight, kg: 4.5
- Black colour
| Body material | Plastic |
| В наявності | Так |
| Main characteristics | |
| Type of | Housing |
| Manufacturer | Chieftec |
| Motherboard form factor | ATX |
| Type of shell | Middle Tower |
| Power supply, W | Without power supply |
| Cooling system | |
| Number of built-in fans, pcs | Not |
| Number of optional fans, pcs | 1 x 120 mm (front panel), 2 x 80 mm (rear panel), 2 x 120 mm (side panel) |
| Maximum height of the CPU cooler, mm | 120 |
| Compartments | |
| Number of compartments 5.25, pcs | 2 |
| Number of compartments 3.5, pcs | 4 |
| Number of compartments 2.5, pcs | 1 |
| Additionally | |
| Colour | The black |
| Maximum length of a video card, mm | 250 |
| Front panel | 2 x Mini-jack разъем 3.5 мм / 2 x USB 3.0 |
| Sizes, mm | 160 мм х 428 мм х 410 |
| Warranty | |
| Warranty | 12 months |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.