Screen ELITE SCREENS Tripod 120" (4:3) 243,8Х182,9 (T120NWV1)
Portable projection screen on tripod tripod
Features and Benefits:
- Standard Keystone Corrector
- Durable case withstands daily use
- Easy screen height adjustment
- Integrated carry handle for easy movement
- Standard 4-sided black masking edges of 3.8 cm
- Black or white body available (for most models)
- MaxWhite screen material with a gain of 1.1 times resistant to daily use and easy to clean
- Wide viewing angle of 160 degrees
- An aspect ratio of 1: 1, 4: 3 and 16: 9 with a diagonal of 71-136 inches is available.
- Additional bag for carrying the tripod for all models
| Screen format | 4: 3 |
| diagonal | from 100 "to 150" |
| Diagonal projection screen | 120 " |
| Material | aluminum case, MaxWhite screen |
| body material | metal |
| Colour | black |
| remote control | not |
| Volume | 52296 cu. cm. |
| Weight | 12860 grams |
| Length | 2675 mm |
| Width | 170 mm |
| Height | 115 mm |
| В наявності | Так |
| Manufacturer | Elite Screens |
| Type of | Projection screen |
| Weight of packing | 9 kg |
| Warranty | 24 months |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.
See also
Mobile screen with tripod 120 "(4:3)243,8Х182,9 BlackCase Elite Screens T120UWV1
Art: T120UWV1
ID: 49550
Shipping
Shipping options:
Payment
Payment options:
Warranty, Exchange/Refund
Warranty service is provided by the manufacturer, its period is specified in the coupon and on the website. The warranty period depends directly on the manufacturer and is valid for the entire time. They are denied warranty service only if the goods were damaged or a breakdown occurred due to the user's fault.
If the warranty card does not come bundled with instructions, the store issues it. Representative offices of manufacturers in Ukraine assume responsibility for warranty service.
At the end of the warranty period, experts at the exe.ua service center are ready to help with the repair and maintenance of any equipment.
According to the law, the buyer has the right to return the product without giving a reason within 14 days, but in this case it should not be used, all documents and packaging to it are saved. Kievans will be able to arrive at the address. Riga 8A, BC "Fargo", of. 106 Monday through Friday. Opening hours from 12:00 to 18:00. You should have a purchase check and an ID with you. For residents of other cities it is possible to exchange, service and return by sending to the "New Mail" in the package must attach a scan copy of the warranty card.