Router TP-Link Archer-C20 (ARCHER-C20) (Archer C20)
| Hardware | |
|---|---|
| Ports | 4 LAN ports 10/100 Mbps 1 10/100 Mbps WAN port 1 USB 2.0 port |
| Buttons | WPS / Reset button Wireless on / off button (wireless on / off) Power On / Off Button |
| External power supply | 12 V DC / 1.5 A |
| Size (W x L x H) | 230 x 144 x 35 mm |
| Antenna type | Two dual-band removable antennas (RP-SMA connector) |
| Parameters of the wireless module | |
|---|---|
| Frequency range | 2400-2483.5 MHz, 5150-5350 MHz, 5470-5670 MHz, 5725-5850 MHz |
| Wireless networks standards | IEEE 802.11ac / n / a 5 GHz IEEE 802.11n / g / b 2.4 GHz |
| Signal transmission speed | 5 GHz: up to 433 Mbps 2.4 GHz: up to 300 Mbps |
| Sensitivity (reception) | 5 GHz : 11a 6 Mbit / s -91 dBm 11a 54 Mbps: -74 dBm 11ac HT20: -66 dBm 11ac HT40: -64 dBm 11ac HT80: -61 dBm 11n HT20: -71 dBm 11n HT40: -69 dBm 2.4 GHz 11g 54M: -76 dBm 11n HT20: -74 dBm 11n HT40: -71 dBm |
| Wireless features | Enable / Disable Wireless Broadcast, WDS Bridge, WMM, Wireless Connection Statistics |
| Wireless security | Encryption Modes: 64/128-bit WEP, WPA / WPA2, WPA-PSK / WPA2-PSK |
| Transmission Power | EIRP (wireless signal strength): <20 dBm or <100 mW |
| Software features | |
|---|---|
| WAN connection type | Dynamic IP / static IP / PPPoE / PPTP (Dual Access) / L2TP (Dual Access) / BigPond |
| DHCP | Server, client, list of DHCP clients, address reservation |
| QoS (Quality of Service) | WMM, Bandwidth Control |
| Port Forwarding | Virtual Server, Port Triggering, UPnP, DMZ |
| Dynamic DNS | DynDns, Comexe, NO-IP |
| VPN pass-through | PPTP, L2TP, IPSec |
| Access control | Parental control, local management control, list of nodes, scheduled access, rule management |
| Network security (firewall) | Protection against DoS-attacks, firewall SPI, filtering by IP-address / MAC-address, domain name, binding by IP-and MAC-address |
| Protocols | Supports IPv4 and IPv6 |
| USB sharing | Samba (storage device) / FTP server / media server / print server support |
| Management | Access control Local management Remote control |
| Guest Network | one 2.4 GHz guest network one 5 GHz guest network |
| В наявності | Так |
| Modification | ARCHER C20 |
| Manufacturer | TP-Link |
| Type of | Router |
| USB port (s) | Yes |
| Weight of packing | 0.7 kg |
| Warranty | 12 months |
| Network connection type | Wireless |
| Wireless speed | Up to 450 Mbps |
| LAN port (s) | 4 LAN ports |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.