Module 50x25 1xRJ45, straight UTP 5e, white 17.1B.011.A042P
The Euromod rosette insert is part of the product series of the same name for the realization of information sockets and is intended for installation in installation sockets of 50 x 25 mm in size. The main component of the insert is the RJ45-RJLP plug connector.
| Execution type | internal |
| Category | category 5E |
| Configurability type | modular |
| Modules | Evromod |
| Volume | 40 cu. cm. |
| Weight | 14 grams |
| Length | 50 mm |
| Width | 20 mm |
| Height | 40 mm |
| В наявності | Так |
| Manufacturer | Molex |
| Type of | Module for sockets and patch panels |
| Weight of packing | 9 kg |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.
See also
KeyStone RJ45 STP connecting module, cat. 6a, self-clamping , LW (LW-KJ91)
Art: LW-KJ91
ID: 712364
45 x 45 adapter for two modules xs500 FutureCom&trade, Keystone, Corning (CAXCOE-V0214-C002)
Art: CAXCOE-V0214-C002
ID: 413190
KeyStone RJ45 FTP Module Cat. 6A, 110, Slim, W - 17.3 mm , EPNew (GKTVM-F0MTZ)
Art: GKTVM-F0MTZ
ID: 399376
ModMosaic 45x45 mm adapter for 1 keystone module, angled (1711653-1)
Art: 1711653-1
ID: 157624
Shipping
Shipping options:
Payment
Payment options:
Warranty, Exchange/Refund
Warranty service is provided by the manufacturer, its period is specified in the coupon and on the website. The warranty period depends directly on the manufacturer and is valid for the entire time. They are denied warranty service only if the goods were damaged or a breakdown occurred due to the user's fault.
If the warranty card does not come bundled with instructions, the store issues it. Representative offices of manufacturers in Ukraine assume responsibility for warranty service.
At the end of the warranty period, experts at the exe.ua service center are ready to help with the repair and maintenance of any equipment.
According to the law, the buyer has the right to return the product without giving a reason within 14 days, but in this case it should not be used, all documents and packaging to it are saved. Kievans will be able to arrive at the address. Riga 8A, BC "Fargo", of. 106 Monday through Friday. Opening hours from 12:00 to 18:00. You should have a purchase check and an ID with you. For residents of other cities it is possible to exchange, service and return by sending to the "New Mail" in the package must attach a scan copy of the warranty card.