Network card Wi-Fi TP-Link Archer T4U (Archer-T4U)
| Interface | USB 3.0 |
|---|---|
| Buttons | WPS button |
| Sizes (ShhDhV) | 92.2 × 29 × 14.6 mm |
| Antenna | Omnidirectional |
| Antenna type | Omni directional |
| Parameters of the wireless module | |
|---|---|
| Wireless Standards | IEEE 802.11ac, IEEE 802.11a, IEEE 802.11n, IEEE 802.11g, IEEE 802.11b |
| Frequency range (receive and transmit) | 2400-2483.5 MHz 5150-5350 MHz 5650-5725 MHz |
| Signal transmission speed | 5 GHz 11ac: up to 867 Mbps (dynamic) 11a: up to 54 Mbps (dynamic) 11n: up to 300 Mbps (dynamic) 2.4 GHz 11n: up to 300 Mbps (dynamic) 11g: up to 54 Mbps (dynamic) 11b: up to 11 Mbps (dynamic) |
| Sensitivity (reception) | 5 GHz : 11a 6 Mbps: -88 dBm 11a 54 Mbps: -71 dBm 11ac HT20: -65 dBm 11ac HT40: -60 dBm 11ac HT80: -56 dBm 2.4 GHz: 11b 11 Mbps: -90 dBm 11g 54 Mbps: -73 dBm 11n HT20: -71 dBm 11n HT40: -68 dBm |
| EIRP (Wireless Power) | <20 dBm or <100 mW |
| Modes of operation | Ad-Hoc / Infrastructure mode |
| Wireless features | Ad-Hoc / Infrastructure Mode |
| Wireless security | Supports 64/128-bit WEP encryption, WPA-PSK / WPA2-PSK, 802.1x |
| Modulation technology | DBPSK, DQPSK, CCK, OFDM, 16-QAM, 64-QAM |
| Other | |
|---|---|
| Certification | CE, FCC, RoHS |
| Contents of delivery | Archer T4U Wireless Network Adapter CD with materials Quick Setup Guide USB extension |
| System requirements | Windows 8 (32/64-bit), Windows 7 (32/64-bit), Windows XP (32/64-bit) |
| Environmental parameters | Operating temperature: 0 ℃ to 40 ℃ Storage temperature: - 40 to 70 Operating Humidity: 10% -90%, non-condensing Humidity during storage: 5% -90%, without condensation |
| В наявності | Так |
| Manufacturer | TP-Link |
| Type of | Wireless adapter |
| Connection type | USB |
| Weight of packing | 0.25 kg |
| Warranty | 24 months |
| Network connection type | Wireless |
| Purpose | не задано |
| Speed adapter | 450 Mbps Wi-Fi |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.