Access point Mikrotik mAP lite (RBmAPL-2nD)
| Power Over Ethernet (PoE): | Passive and 802.3af / at |
| Internal antenna: | Yes |
| Output power: | 1MBit / s - 22 dBm 11MBit / s - 22 dBm 6MBit / s - 20 dBm 54MBit / s - 18 dBm MCS0 - 20 dBm MCS7 - 16 dBm |
| Power supply: | 5V 1A Power adapter PoE in |
| Contents of delivery: | mAP lite 5V 1A Power adapter K-44 mount kit |
| Power (mW): | 160 mW |
| PoE availability: | Yes |
| Voltage consumed: | Max. 3.5 W |
| RAM: | 64 MB |
| OS support: | MikroTik RouterOS, L4 license |
| Ports: | 10/100 Ethernet ports |
| Application: | Internal |
| CPU: | QCA9533 |
| Dimensions: | 113x89x28 mm |
| Router mode: | Yes |
| IEEE Standard: | 802.11 b / g / n |
| Device Type: | Router Access point |
| Frequency of work: | 2.4 GHz |
| Receiver sensitivity: | 1MBit / s -96 dBi 11MBit / s -89 dBi 6MBit / s -93 dBi 54MBit / s -74 dBi MCS0 -93 dBi MCS7 -71 dBi |
| В наявності | Так |
| Manufacturer | Mikrotik |
| Type of | Access point |
| Weight of packing | 0.11 kg |
| Warranty | 6 months |
| Wireless speed | Up to 300 Mbps |
| LAN port (s) | 1 LAN port |
| PoE | Yes |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.