Printer EPSON L132 (C11CE58403)
Model: L132
Print technology: inkjet
Print color: color
Maximum print size: A4
Maximum print resolution: 5760× 1440 dpi
Number of colors: 4
Minimum drop size: 3 pl
Max. B/W print speed A4 (draft): 27 ppm
B&W print speed A4 (ISO): 7 ppm
Max. A4 color print speed (draft): 15 ppm
A4 color print speed (ISO): 3.5 ppm
Advanced printing options: borderless printing
Interfaces: USB 2.0
Capacity of the input tray: 100 sheets
Paper weight: 64...255 g/m²
Supported OS: Windows, MacOS
Power consumption in print mode: 10 W
Power supply: 220 V mains
Dimensions: 482 × 222 x 130 mm
Weight: 2.7 kg
Starter cartridge(s) included: ink set (4 colors)
Recommended consumables : C13T66424A, C13T66444A, C13T66434A, C13T66414A
Print technology: inkjet
Print color: color
Maximum print size: A4
Maximum print resolution: 5760× 1440 dpi
Number of colors: 4
Minimum drop size: 3 pl
Max. B/W print speed A4 (draft): 27 ppm
B&W print speed A4 (ISO): 7 ppm
Max. A4 color print speed (draft): 15 ppm
A4 color print speed (ISO): 3.5 ppm
Advanced printing options: borderless printing
Interfaces: USB 2.0
Capacity of the input tray: 100 sheets
Paper weight: 64...255 g/m²
Supported OS: Windows, MacOS
Power consumption in print mode: 10 W
Power supply: 220 V mains
Dimensions: 482 × 222 x 130 mm
Weight: 2.7 kg
Starter cartridge(s) included: ink set (4 colors)
Recommended consumables : C13T66424A, C13T66444A, C13T66434A, C13T66414A
| В наявності | Так |
| Type of | Printer |
| Manufacturer | Epson |
| USB | Yes |
| Ethernet | Not |
| Wi-Fi | Not |
| Weight | 2.72 kg |
| Type of | Desktop |
| Colour | The black |
| Check Auto Cut | Missing |
| Type of printing | Color |
| Operating system | LinuxMacOSWindows |
| Print speed | 27 ppm |
| Resolution | 5760x1440 dpi |
| Connection Interfaces | не задано |
| Power supply | 100 - 240 V |
| Power consumption | Max. 10 W |
| Dimensions | 482x222x130 mm |
| LPT (Centronics) | Not |
| Type of printing | Jet |
| Chromaticity | Color |
| Maximum format | A4 |
| Fax | Not |
| Duplex | Not |
| Automatic Document Feeder | Not |
| Warranty | 12 months |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.