Antenna Access Point Ubiquiti PowerBeam PBE-M5-300 (5Ghz, 22dBi)
| ESD / EMP protection: | By air: ± 24 kV On contact: ± 24 kV |
| Power Over Ethernet (PoE): | Passive PoE (Pairs 4, 5+; 7, 8 Return) |
| Power Supply: | 24V, 0.5A PoE |
| Weight: | 1.203 lbs. |
| Wind load: | 202.2 N @ 55.5 m / s |
| Humidity at work: | 5 to 95% non-condensing |
| Internal antenna: | Yes |
| Output power: | 26 dBm |
| Transmission Distance (Outdoor): | 20+ km |
| Frequency range: | 5.170 - 5.875 GHz 5.725 - 5.850 GHz |
| Body: | External use, UV stabilized plastic |
| Standing wave ratio: | 1.5: 1 |
| Gain: | 20 dBi |
| Power (mW): | 400 mW |
| PoE availability: | Yes |
| RAM: | 64 MB |
| Memory: | 8 MB Flash |
| MIMO support: | 2x2 |
| Polarization: | Bipolarization |
| Ports: | 1x 10/100 Ethernet port |
| Power Consumption: | 6 W |
| Application: | External |
| CPU: | Atheros MIPS 74KC, 560 MHz |
| Dimensions: | 325 x 325 x 256mm |
| Modes of operation: | Point-to-point Station |
| LED indicators: | 1x Power, 1x LAN, 4x WLAN Programmable signal strength indicators |
| Certificates: | FCC, IC, CE RoHS Compliance Salt Fog Test: IEC 68-2-11 (ASTM B117), Equivalent: MIL-STD-810 G Method 509.5 Vibration Test: IEC 68-2-6 Temperature Shock Test: IEC 68-2-14 UV Test: IEC 68-2-5 at 40 ° C (104 ° F), Equivalent: ETS 300 019-1-4 Wind-Driven Rain Test: ETS 300 019-1-4, Equivalent: MIL-STD-810 G Method 506.5 |
| Network protocols and standards: | 802.11a / n / airMAX |
| Data rates: | 150+ Mbps |
| IEEE Standard: | 802.11 a / n |
| Work temperature: | -40 ... + 70 ° C |
| Mount Type: | On the mast (mount included) Mechanical tilt adjustment + 20 ° |
| Device Management: | WEB interface (HTTP) |
| Frequency of work: | 5 GHz |
| Channel width: | 5 MHz 8 MHz 10 MHz 20 MHz 30 MHz 40 MHz |
| В наявності | Так |
| Type of | Access point |
| Manufacturer | Ubiquiti |
| Weight of packing | 9 kg |
| Warranty | 12 months |
| Wireless speed | Up to 150 Mbps |
| LAN port (s) | 1 LAN port |
| PoE | Yes |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.