Access point Mikrotik Metal 52 ac (RBMetalG-52SHPacn)
| Power Over Ethernet (PoE): | PoE in |
| Antenna connector: | N-male |
| Weight: | 0.300 kg device Packaging 0.778 kg. |
| Built-in radio module: | Yes |
| Frequency range: | 2.412 - 2.484 GHz 5.150 - 5.875 GHz |
| Interface: | 1 * 10/100/1000 Ethernet ports |
| Power supply: | 10 - 30 V (PoE in) |
| Contents of delivery: | Metal 24V 0.8A Power adapter 2x Mounting loops Gigabit poe injector Angled N connector 2x Metal rings Dual Band 2.4 / 5Ghz (6dBi 2.4Ghz, 8dBi 5GHz) |
| Gain: | 2.4GHz - 6dBi 5GHz - 8 dBi |
| Power (mW): | 1300 mW |
| PoE availability: | Yes |
| Voltage consumed: | Max. 11 W |
| RAM: | 64 MB |
| Memory: | 16 MB Flash |
| OS support: | MikroTik RouterOS, L4 license |
| Application: | External |
| CPU: | QCA9556 720 MHz |
| Dimensions: | 215x60x38mm |
| Connector: | N-Type (Male) |
| Modes of operation: | AP Mode Client Bridge Point-to-multipoint Point-to-point |
| LED indicators: | PCB temperature monitor Voltage monitor |
| IEEE Standard: | 802.11 b / g / n 802.11 ac |
| Work temperature: | -40 ° C .. + 70 ° C |
| Device Type: | Access point |
| Frequency of work: | 5 GHz 2.4 GHz |
| Chipset: | QCA9889 |
| Channel width: | 80 MHz |
| В наявності | Так |
| Manufacturer | Mikrotik |
| Type of | Access point |
| Weight of packing | 0.71 kg |
| Warranty | 3 months |
| Wireless speed | Up to 450 Mbps |
| LAN port (s) | 1 LAN port |
| PoE | Yes |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.