Access point Ubiquiti PowerBeam M5-400 (PBE-M5-400)
| System | |
|---|---|
| CPU: | Atheros MIPS 74KC, 560 MHz |
| Memory: | 64 MB DDR2, 8 MB Flash |
| Connectors: | 1 × 10/100/1000 Mbps Ethernet Interface |
| Access point | |
| Standards: | IEEE 802.11 a / n / AirMax |
| Wireless Modes: | Access point Access Point WDS Station Station wds |
| Throughput: | 300 Mbps |
| Frequencies: | 5170–5875 MHz |
| Transmitter power: | 400 mW |
| Security: | WEP / WPA / WPA2, Channel Shifting |
| Built-in antenna | |
| Antenna Type: | 2 × 2 MIMO, built-in |
| Antenna gain: | 25 dBi |
| Polarization: | Double linear |
| Maximum VSWR: | ≤ 2.0 |
| Beam Width: | 10 - 20 ° |
| Additional functions | |
| OS: | AirOS ™ v5 |
| Device Management: | WEB interface |
| Other | |
| Nutrition: | 24V, 0.5A, comes with a gigabit power injector with surge protection |
| Power Method: | Power over Ethernet |
| Dimensions: | 42 × 42 × 27.5 cm |
| Weight: | 1.75 kg |
| Working temperature: | from -40 ° C to + 70 ° С |
| В наявності | Так |
| Manufacturer | Ubiquiti |
| Type of | Access point |
| Weight of packing | 9 kg |
| Warranty | 3 months |
| Wireless speed | Up to 300 Mbps |
| LAN port (s) | 1 LAN port |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.