Videcam DS-2CE16C0T-IT5 (12.0)
| Sensor: | 1/3 "Progressive Scan CMOS |
| Effective pixels: | 1280 (H) x720 (V) |
| Minimum illumination: | 0.01 Lux @ (F1.2, AGC on) 0 Lux @ with IR |
| Shutter speed: | 1/25 ~ 1 / 50,000s |
| Lens: | 12 mm @ F2.0 Viewing angle: 27 ° |
| Lens mount: | M12 |
| Adjustment angles: | Rotation: 0 - 360 °, tilt: 0 - 180 °, rotation: 0 ° -360 ° |
| Day / Night Mode: | ICR filter |
| Synchronization: | Internal |
| Video stream speed: | 720p - 25 frames / sec. |
| Video output: | HD-TVI output |
| S / N ratio: | more than 62dB |
| Are common | |
| Working conditions: | -40 ° C ~ + 60 ° C Humidity 90% or less (non-condensing) |
| Nutrition: | DC 12V |
| Power Consumption: | 5 W |
| Degree of protection | IP66 |
| IR illumination | up to 80 meters |
| Dimensions: | 86x82x220 mm |
| Weight: | 430 g |
| Manufacturer | Hikvision |
| Camera type | AHD camera |
| Resolution | 1 MP |
| Type of shell | Cylindrical |
| Connection type | Wired |
| Focal length | 12 |
| Matrix Format | 1/3“ |
| PoE | No |
| Infrared illumination range | 80 m |
| Protection | IP66 |
| Microphone | Not |
| Weight of packing | 9 kg |
| Warranty | 12 months |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.