DS-2AE5123TI-A (PTZ 23x) 1MP Turbo HD Robotic Video Camera Hikvision (DS-2AE5123TI-A (23x))
Outdoor SpeedDome Hikvision DS-2AE5123TI-A – this is a great option to take your HDTVI technology system to the next level with HIKVISION and Pelco-P/D protocols. The camera has 23x optical and 16x digital zoom. In addition to the ICR filter, there is also a powerful 150m infrared light. A 1/3-inch CMOS matrix with a resolution of 1280x720 (1 MP) and a frequency of 25 frames per second is responsible for a high-quality image. In patrol mode, it supports 8 routes, up to 32 presets per 1 route. Protection complies with IP66 standards, TVS 4,000V lightning protection, surge protection. The camera also implemented 3D intelligent positioning, auto focus, auto white balance, backlight compensation, day / night transition, programmable privacy masks .
| Manufacturer | Hikvision |
| Camera type | HD-TVI camera |
| Resolution | 1 MP |
| Type of shell | Dome |
| Connection type | Wired |
| Focal length | 4 - 92 mm |
| Matrix Format | 1/3“ |
| PoE | No |
| Infrared illumination range | 150 m |
| Protection | IP66 |
| Microphone | Not |
| Colour | White |
| Weight of packing | 9 kg |
| Warranty | 12 months |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.