Label printer ribbon Epson LK5WBW (C53S655012)
EPSON Labelworks LK5WBW Label Printer Ribbon (C53S655012)
Ribbon is great if you don't want to ruin the look of your label or want a new, modern look for labels . Using EPSON Labelworks LK5WBW ribbon, you get labels with high print quality, good adhesion, durability and a modern look.
Tape features: moisture protection, increased adhesion. Resistant to high and low temperatures. Width: 18 mm. Length: 9 m. Ribbon color: white. Text color: black.
EPSON is a division of the Japanese diversified concern Seiko Group. One of the largest manufacturers of inkjet, matrix and laser printers, scanners, desktop computers, projectors and other electronic components. The headquarters is located in Suwa (Japan). The company has many subsidiaries around the world .
| В наявності | Так |
| Type of | Print ribbon |
| Manufacturer | Epson |
| View | Increased adhesion |
| Ink color | не задано |
| Colour | не задано |
| Tape width | 18 mm |
| Compatible with brand devices | не задано |
| Tape length | 9 m |
| Compatibility | не задано |
| Compatibility with models | не задано |
| Ribbon color | White |
| For printer | не задано |
| Compatible with brand devices | не задано |
| Text color | The black |
| Colour | не задано |
| Compatibility | не задано |
| Weight of packing | 0.05 kg |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.