TP-Link TL-WR845N Router
Interface
| 4 LAN ports 10/100 Mbps 1 10/100 Mbps WAN port | |
| Buttons | Reset button On / off button Wi-Fi On / off button power supply |
| Antenna | 3 x 5 dBi fixed omnidirectional antennas |
| External power supply | 9 V / 0.6 A |
| Wireless standards | IEEE 802.11n, IEEE 802.11g, IEEE 802.11b |
| Sizes (ShhDhV) | 230 x 144 x 35 mm |
| Parameters of the wireless module | |
|---|---|
| Frequency range (receive and transmit) | 2.4-2.4835 GHz |
| Transfer speed | 11n: Up to 300 Mbps (dynamically) 11g: Up to 54 Mbps (dynamically) 11b: Up to 11 Mbps (dynamically) |
| Sensitivity (reception) | 270 Mbps: -70 dBm with 10% PER 130 Mbps: -74 dBm with 10% PER 108 Mbps: -74 dBm with 10% PER 54 Mbps: -77 dBm with 10% PER 11 Mbps: -87 dBm with 8% PER 6 Mbps: -90 dBm with 10% PER 1 Mbps: -98 dBm with 8% PER |
| EIRP (Wireless Power) | <20 dBm or <100 mW |
| Wireless features | Enable / Disable Wireless Broadcast, WDS Bridge, WMM, Wireless Connection Statistics |
| Wireless security | Encryption Modes: 64/128-bit WEP, WPA / WPA2, WPA-PSK / WPA2-PSK |
| Software characteristics | |
|---|---|
| QoS (data prioritization) | WMM bandwidth control |
| WAN connection type | Dynamic IP / Static IP / PPPoE / PPTP (Dual Access) / L2TP (Dual Access) / BigPond |
| Control | Access control Local management Remote control |
| DHCP | Server, client, list of DHCP clients, address reservation |
| Port Forwarding | Virtual Server, Port Triggering, UPnP, DMZ |
| Dynamic DNS | DynDns, Comexe, NO-IP |
| VPN traffic pass | PPTP, L2TP, IPSec (ESP Head) |
| Access control | Parental control, local management control, list of nodes, scheduled access, rule management |
| Network security (firewall) | Protection against DoS-attacks, firewall SPI, filtering by IP-address / MAC-address, domain name, binding by IP-and MAC-address |
| Protocols | IPv4 and IPv6 support |
| Guest network | One 2.4 GHz guest network |
| В наявності | Так |
| Type of | Router |
| Manufacturer | TP-Link |
| Weight of packing | 0.75 kg |
| Warranty | 24 months |
| Network connection type | Wireless |
| Wireless speed | Up to 300 Mbps |
| LAN port (s) | 4 LAN ports |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.