Label printer ribbon Epson LK2WBN (C53S652003)
Epson has built a reputation for producing first-class printers that combine high quality, reliability and value for money. However, users can only count on their investment in even the best printer when using genuine Epson consumables. After all, only in this case the printer driver, ink and media will interact in perfect harmony and guarantee flawless prints. 300/400/400VP/700/900P. The tape has the property of increased adhesion - the label sticks to the object more reliably and will last longer than conventional labels. Using Epson LK-4WBW ribbon, you get labels with high print quality, good adhesion, durability and a modern look. .
| В наявності | Так |
| Type of | Cartridge |
| Manufacturer | Epson |
| View | Standard |
| Ink color | не задано |
| Colour | не задано |
| Feature | Tape |
| Tape width | 6 mm |
| Compatible with brand devices | не задано |
| Tape length | 9 m |
| Compatibility | не задано |
| Compatibility with models | не задано |
| Ribbon color | White |
| For printer | не задано |
| Compatible with brand devices | не задано |
| Text color | The black |
| Colour | не задано |
| Compatibility | не задано |
| Weight of packing | 0.05 kg |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.