Housing GAMEMAX MT520 (450W) (MT520-450W)
GAMEMAX MT520 (450W) (MT520-450W)
Specifications:
- Manufacturer code: MT520-450W
- Power supply capacity: 450 W
- Case material: SGCC 0.5mm
- Power supply available: Yes, 450W
- Motherboard form factor: Mini-ATX, ATX
- Number of bays 5.25": 1
- Number of external bays 3.5" ;: 3
- Case Type: Miditower
- Number of 3.5" internal bays: 2
- Number of 2.5" bays: 2 < li>Cooling optional (not included): 2 x 120mm (front), 2 x 120mm (side), 1 x 120mm (rear)
- Max graphics card length: 330
- Max CPU cooler height: 150
- Rounded steel edges, high quality plastic
- Motherboard connection: 20+4 pin
- Video card power connectors: 6 pin
- Slots expansions: 7 x PCI-E
- Front connectors: 1 x USB 3.0, 2 x USB 2.0
- 1 x headphone output
- 1 x microphone input
- Dimensions: 370 x 180 x 412 mm
- Weight: 4 kg
| В наявності | Так |
| Body material | Metal |
| Main characteristics | |
| Type of | Housing |
| Manufacturer | Gamemax |
| Motherboard form factor | ATX |
| Type of shell | Middle Tower |
| Power supply, W | 450 |
| Cooling system | |
| Number of built-in fans, pcs | Not |
| Number of optional fans, pcs | 2 x 120 mm (front panel), 2 x 120 mm (side panel), 1 x 120 mm (rear panel) |
| Maximum height of the CPU cooler, mm | 150 |
| Compartments | |
| Number of compartments 5.25, pcs | 1 |
| Number of compartments 3.5, pcs | 5 |
| Number of compartments 2.5, pcs | 2 |
| Additionally | |
| Colour | The black |
| Maximum length of a video card, mm | 330 |
| Front panel | 1 х USB 3.0 2 х USB 2.0 х выход для наушников 1 х вход для микрофона |
| Sizes, mm | 370 x 180 x 412 мм |
| Weight of packing | 9 kg |
| Warranty | |
| Warranty | 24 months |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.