Label printer ribbon Epson LK4YBP (C53S654008)
Epson has built a reputation for producing first-class printers that combine high quality, reliability, and value for money. However, users can only count on their investment in even the best printer when using genuine Epson consumables. After all, only in this case, the printer driver, ink and media will interact in perfect harmony and guarantee flawless prints. Using original consumables is a guarantee of print quality and performance of your device.
Label printer ribbon EPSON LK4YBP (C53S654008) - pastel ribbon. Compatibility: Epson LW- 300/ 400 / 400VP / 700. Print color: black. Tape color: yellow. Length: 9 m. Width: 12 mm. Using Epson ribbon, you get labels with high print quality, good adhesion, durability and a modern look. .
| В наявності | Так |
| Manufacturer | Epson |
| Type of | Cartridge |
| Compatible with brand devices | не задано |
| Tape length | 9 m |
| Compatibility | не задано |
| Compatibility with models | не задано |
| Ribbon color | Yellow |
| For printer | не задано |
| Compatible with brand devices | не задано |
| Text color | The black |
| Colour | не задано |
| Compatibility | не задано |
| View | Pastel |
| Ink color | не задано |
| Colour | не задано |
| Feature | Tape |
| Tape width | 12 mm |
| Weight of packing | 0.05 kg |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.