Ink WWM EPSON L800 black (E80/B)
Compatible WWM inks for refilling inkjet printer cartridges. Provide accurate color reproduction and midtones on photos when printing on all types of special photo paper. To get the perfect color, order an individual ICC profile for ink, photo paper, and a printer.
WWM EPSON L800 black ink (E80 / B) is less fading than others due to translucent polypropylene brand bottle. Inductive sealing of the neck guarantees complete tightness of the bottles during transportation. Shelf life - 12 months from the production date indicated on the package. Storage conditions - at temperatures from 0 ° to 35 ° C. Conditions of use - at temperatures from 15 ° to 30 ° C, humidity from 30 to 80%.
| В наявності | Так |
| Manufacturer | WWM |
| Type of | Ink |
| Ink type | High lightfastness |
| Compatible with brand devices | Epson |
| Colour | не задано |
| Compatibility with models | Epson L1800 / L800 / L810 / L850 |
| Compatible with brand devices | не задано |
| Ink color | Black |
| Compatibility with models | не задано |
| Capacity | 200 ml |
| Capacity | 200 ml |
| Type of | Compatible |
| Weight of packing | 9 kg |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.