Ink ColorWay Epson L800 Cyan EU800C (CW-EU800C01)
ColorWay Epson L800 Cyan EU800C inks (CW-EU800C01) are distinguished by their high light and water resistance, wide color gamut and special clarity of the prints. The image will retain its brightness for a long time thanks to the introduction of the latest scientific developments into ColorWay ink production.
Advantages of ColorWay Epson L800 Cyan EU800C ink: the improved fixing and chemical firmness; color rendition closest to the original ink; full compatibility with original ink; optimal price / quality ratio.
| В наявності | Так |
| Manufacturer | Colorway |
| Type of | Ink |
| Type of | Compatible |
| Ink type | High lightfastness |
| Compatible with brand devices | Epson |
| Colour | не задано |
| Compatibility with models | Stylus Photo L: 1800, 800, 805, 810, 850 |
| Compatible with brand devices | не задано |
| Ink color | Cyan |
| Compatibility with models | не задано |
| Capacity | 100 ml |
| Capacity | 100 ml |
| Weight of packing | 9 kg |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.