Ink WWM Canon PG-440/PG-445/PGI-450Bk 100г Black Pigmented (C45/BP-2)
WWM inks are designed for continuous ink supply systems, inkjet printers and MFPs. All products of this company are manufactured in factories equipped with modern equipment and complies with international quality standards. The ink has a high light and water resistance, a wide range of colors and clarity of the prints.
Distinctive characteristics:
- improved fixation and chemical resistance;
- optimal price / quality ratio;
- color rendition closest to the original ink;
- full compatibility with original ink.
The continuous ink supply system solves the problem of economical printing and makes buying an inkjet printer economically viable. You need to periodically replenish the ink in the donor, the cost of which is significantly less than the cost of a full set of cartridges.
| В наявності | Так |
| Manufacturer | WWM |
| Type of | Ink |
| Type of | Compatible |
| Ink type | Pigment |
| Compatible with brand devices | Canon |
| Colour | не задано |
| Compatibility with models | Canon PG-440/PG-445/PGI-450Bk |
| Compatible with brand devices | не задано |
| Ink color | Black |
| Compatibility with models | не задано |
| Capacity | 100 ml |
| Capacity | 100 ml |
| Weight of packing | 9 kg |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.
With this product also bought
Мережевий фільтр живлення REAL-EL RS-8 Protect 5m, black (EL122300024)
Art: EL122300024
ID: 608757
See also
Ink WWM Epson Stylus CX3700/TX119/TX419 100г Black Water-soluble (E73/B-2)
Art: E73/B-2
ID: 170579
Shipping
Shipping options:
Payment
Payment options:
Warranty, Exchange/Refund
Warranty service is provided by the manufacturer, its period is specified in the coupon and on the website. The warranty period depends directly on the manufacturer and is valid for the entire time. They are denied warranty service only if the goods were damaged or a breakdown occurred due to the user's fault.
If the warranty card does not come bundled with instructions, the store issues it. Representative offices of manufacturers in Ukraine assume responsibility for warranty service.
At the end of the warranty period, experts at the exe.ua service center are ready to help with the repair and maintenance of any equipment.
According to the law, the buyer has the right to return the product without giving a reason within 14 days, but in this case it should not be used, all documents and packaging to it are saved. Kievans will be able to arrive at the address. Riga 8A, BC "Fargo", of. 106 Monday through Friday. Opening hours from 12:00 to 18:00. You should have a purchase check and an ID with you. For residents of other cities it is possible to exchange, service and return by sending to the "New Mail" in the package must attach a scan copy of the warranty card.