Ink InkTec Epson R270/ 290 RX590/ 610/ 690 Yellow (E0010-100MY)
InkTec Epson R270 / 290 RX590 / 610/690 Yellow (E0010-100MY) - ink for the continuous ink supply system, inkjet printers and MFP. All InkTec products are manufactured in factories equipped with modern equipment and complies with international quality standards.
InkTec ink is distinguished by high light and water resistance, a wide color gamut, and special clarity of the prints produced. The image will retain its brightness for a long time, thanks to the introduction of the latest scientific developments in InkTec ink production.
| В наявності | Так |
| Manufacturer | InkTec |
| Type of | Ink |
| Capacity | 100 ml |
| Type of | Compatible |
| Ink type | Water soluble |
| Compatible with brand devices | Epson |
| Colour | не задано |
| Compatible with brand devices | не задано |
| Ink color | Yellow |
| Compatibility with models | не задано |
| Capacity | 100 ml |
| Weight of packing | 9 kg |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.