Fan Cooling Baby 12025BBL Blue
Cooling Baby fan is designed for installation in the system unit. Works with a speed of 1000 rpm (± 10%). Cools the temperature inside the case, thereby preventing overheating of all components.
The cooler is made of plastic, metal and has 15 LEDs in blue. It is inexpensive, so it is great for home and office PCs.
Main characteristics:
- noise level - 22 dB (almost inaudible);
- connector - 3pin + 4pin (Molex);
- dimensions - 120x120x25 mm.
You can buy a fan at an affordable price from us in the online store. Article of this model - 12025BBL Blue. Delivery is carried out in any city of Ukraine.
| В наявності | Так |
| Fan diameter | 120 mm |
| The size | 120 x 120 x 25 mm |
| Noise level | 22 dB |
| Fan power supply | 12V |
| Highlight color | Blue |
| Maximum fan speed | 1000RPM |
| Type of connection connector | 3pin |
| Material | Plastic |
| Number of fans | 1 |
| Main characteristics | |
| Type of | Fan |
| Manufacturer | Cooling Baby |
| Purpose | For the body |
| Fan size, mm | 120 |
| Fan speed, rpm | 1000 |
| Bearing type | Slip |
| Maximum noise level, dB | 22 |
| Sizes, mm | 120x120x25мм |
| Additionally | |
| Weight of packing | 9 kg |
| Warranty | |
| Warranty | 12 months |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.