Fan Cooling Baby 12025BRL Red
Cooling Baby Fan is a budget option for creating a cooling system. It will help reduce the temperature inside the case and prevent overheating of components.
The design of the blades of the cooler is made with an aerodynamic profile. This increases air flow by 20%.
Main characteristics:
- rotational speed - 1000 rpm;
- noise level - 22 dB;
- Illumination - 15 red LEDs.
- plug connector - 3-pin and Molex
You can buy the Cooling Baby 12025BRL Red fan in our online store. And at an affordable price. Delivery is carried out in any city of Ukraine.
| В наявності | Так |
| Type of connection connector | 3pin / Molex |
| Material | Plastic |
| The size | 120 x 120 x 25 mm |
| Highlight color | Red |
| Main characteristics | |
| Type of | Fan |
| Manufacturer | Cooling Baby |
| Purpose | For the body |
| Fan size, mm | 120 |
| Fan speed, rpm | 1000 |
| Bearing type | Slip |
| Maximum noise level, dB | 22 |
| Sizes, mm | 120x120x25мм |
| Additionally | |
| Weight of packing | 9 kg |
| Warranty | |
| Warranty | 12 months |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.