Access point Ubiquiti UniFi UAP-AC-M
| Gigabit Ethernet Ports: | 1 x 10/100 / 1000Mbps |
| PoE support: | Poe in |
| Installation: | Outdoor |
| Range: | 180 m |
| Wi-fi speed: | 1167 Mbps |
| Frequency of work: | 2.4 GHz / 5GHz |
| Transmitter power: | 20 dBm |
| MIMO support: | MIMO 2x2 |
| Gain: | 4 dBi |
| Standards: | 802.11 a / b / g / n, 802.11 ac |
| Bssid: | to four on the radio |
| VLAN: | 802.1Q |
| WMM: | Voice, Video, Best Effort, and Background |
| Antenna: | 2 external Omni antennas 2.4 GHz (3 dBi), 5 GHz (4 dBi) |
| Security / Encryption: | WEP, WPA-PSK, WPA-Enterprise (WPA / WPA2, TKIP / AES) |
| Power Supply: | 24V, 0.5A Gigabit PoE |
| Weight: | with antennas 0.152 kg. |
| Humidity at work: | from 5 to 95% non-condensing |
| Power supply: | 24V Passive PoE 802.3af PoE: Alternative A |
| Buttons: | Reset |
| Simultaneously working clients: | 250+ |
| Power Consumption: | 8.5W |
| Dimensions: | 353 x 46 x 34.4 mm |
| Certificates: | CE, FCC, IC |
| Work temperature: | from -30 to 70 ° C |
| В наявності | Так |
| Manufacturer | Ubiquiti |
| Type of | Access point |
| Weight of packing | 9 kg |
| Warranty | 12 months |
| Wireless speed | Up to 1200 Mbps |
| LAN port (s) | 1 LAN port |
| PoE | Yes |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.