140 case fan mm Xilence XPF140.R (XF050)
Xilence XPF140.R (XF050) - budget fan for the case. It is universal and suitable for any system - home, office, gaming.
The fan has a diameter of 140 mm, so it effectively removes excess heat. It is also noisy, allowing you to work on a PC in a comfortable environment.
Main characteristics:
- rotational speed - 900 rpm;
- noise level - 20 dB;
- airflow - 41.37 cubic feet / min.
In our online store you can buy this fan for the case with delivery to any city. And at an affordable price, because it is cheap.
| В наявності | Так |
| The size | 140 x 140 x 25 mm |
| Highlight color | Not |
| Type of connection connector | 3pin / Molex |
| Material | Plastic |
| Main characteristics | |
| Type of | Fan |
| Manufacturer | Xilence |
| Purpose | For the body |
| Fan size, mm | 140 |
| Fan speed, rpm | 900 |
| Bearing type | Hydrodynamic |
| Maximum noise level, dB | 20 |
| Sizes, mm | 140 х 140 х 25 мм |
| Additionally | |
| Weight of packing | 9 kg |
| Warranty | |
| Warranty | 12 months |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.