Cooler for the case Xilence XF038
Xilence Casefan RedWing XF038 & ndash; 92mm case cooler. It works quite quietly & ndash; at the level of 21 dB. The rotation speed is 1500 rpm. It is cheap, which makes it an affordable solution for any user.
In the Exe.ua online store, such a cooler has a price 10-20% lower than in other companies. And you can buy it from us by placing a purchase from any city in Ukraine .
| В наявності | Так |
| Type of connection connector | 3pin / Molex |
| Material | Plastic |
| The size | 92 x 92 x 25 mm |
| Highlight color | Not |
| Main characteristics | |
| Type of | Fan |
| Manufacturer | Xilence |
| Purpose | For the body |
| Fan size, mm | 92 |
| Fan speed, rpm | 1500 |
| Bearing type | Hydrodynamic |
| Maximum noise level, dB | 21 |
| Sizes, mm | 92 х 92 х 25 мм |
| Additionally | |
| Weight of packing | 9 kg |
| Warranty | |
| Warranty | 12 months |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.