Fan 60x60x10mm TFD-6010HH12B
Cooler for TITAN TFD-6010HH12B case
Features: fan dimensions: 60 x 60 x 10 mm. Power supply: 12 V DC. Current: 0.22 A. Power: 2.64. Speed: 4800 rpm Air flow: 20.18 ft / min. Noise level: 36 dBA. Connector: 3-pin. Sliding type: 2x ball bearing .
Features: fan dimensions: 60 x 60 x 10 mm. Power supply: 12 V DC. Current: 0.22 A. Power: 2.64. Speed: 4800 rpm Air flow: 20.18 ft / min. Noise level: 36 dBA. Connector: 3-pin. Sliding type: 2x ball bearing .
| В наявності | Так |
| The size | 60 x 60 x 10 mm |
| Bearing type | 2 ball bearings (2 rolling bearings) |
| Noise level | 35dB |
| Highlight color | Not |
| Maximum fan speed | 4800RPM |
| Type of connection connector | 3pin |
| Material | Plastic |
| Main characteristics | |
| Type of | Fan |
| Manufacturer | Titan |
| Purpose | For the body |
| Fan size, mm | 60 |
| Fan speed, rpm | 4800 |
| Bearing type | Double ball bearing |
| Maximum noise level, dB | 39.3 |
| Additionally | |
| Weight of packing | 9 kg |
| Warranty | |
| Warranty | 18 months |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.