DS-2CE56D0T-IRMF (3.6 mm) 2 MP Hikvision Turbo HD Camcorder (DS-2CE56D0T-IRMF (3.6 mm) ))
Camera DS-2CE56D0T-IRMF
Sensor: 2MP CMOS
Number of effective pixels: 1920(H)x1080(V)
Minimum illumination : 0.1 Lux @ (F1.2, AGC on)
0 Lux @ with IR
Alarm system PAL / NTSC
Shutter speed: 1/25 ~ 1/50,000s
Lens: 3.6mm
Angle of view: 82.2
Lens mount: M12
Adjustment angles: Pan: 0 - 360, tilt: 0 - 75, rotation : 0 - 360
Day/Night mode: ICR filter
Timing: Internal
Video bit rate: 25 fps.
Video output: HD-TVI output
Signal-to-noise ratio > 62dB
General
Operating environment -40C ~ +60C
Humidity 90% or less (non-condensing)
Power supply: DC 12V ,15%
Power consumption: 4 W
Degree of protection IP66
IR illumination up to 20 meters
Dimensions: ;89.47 x 67.6mm
Weight: 340 G
| Manufacturer | Hikvision |
| Camera type | AHD camera |
| Resolution | 2 Mp |
| Type of shell | Dome |
| Connection type | Wired |
| Focal length | 3.6 mm |
| Matrix Format | 1/3“ |
| PoE | No |
| Infrared illumination range | 20 m |
| Protection | IP66 |
| Colour | White |
| Weight of packing | 9 kg |
| Warranty | 12 months |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.