Calculator Brilliant BS-444 (S/B) (BS-444) (BS-444S)
Professional calculator Brilliant BS-444S will help you easily make various calculations, calculate percentages, calculate the total amount. It has features such as: automatic power off, protection from sticking keys.
There is a key of the number sign, the key of the operation "price increase", the key of the number sign, the key for deleting the last displayed digit, the switch "rounding mode", the switch "the number of decimal places". Inclined display.
Features of the calculator: digit capacity: 12; memory type: two-level memory; key input bits: key "00"; type of display panel: acrylic coating; display type: LCD display; keyboard type: plastic keys; battery type: solar lithium.
Features of the calculator: digit capacity: 12; memory type: two-level memory; key input bits: key "00"; type of display panel: acrylic coating; display type: LCD display; keyboard type: plastic keys; battery type: solar lithium.
| В наявності | Так |
| Manufacturer | Brilliant |
| Type of | Calculator |
| Type of | Professional |
| Digit | 12 |
| Memory type | Two-level |
| Keys | "00" key |
| Nutrition | Lithium + solar battery |
| Dimensions | 150 x 200 x 25mm |
| Weight of packing | 9 kg |
| Warranty | 6 months |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.