Fan Cooling Baby 80x80x25мм (8025 PWM)
Cooling Baby is designed to be installed in a computer case in order to reduce the temperature inside the system.
Fan blade design with an aerodynamic bat wing profile (increase airflow by 20%).
The model is different the presence of PWM (PWM).
Fan blade design with an aerodynamic bat wing profile (increase airflow by 20%).
The model is different the presence of PWM (PWM).
| В наявності | Так |
| Material | Plastic |
| Number of fans | 1 |
| Fan diameter | 80 mm |
| Rotation speed control | At the expense of PWM |
| The size | 80 x 80 x 25 mm |
| Bearing type | HDB (hydrodynamic) |
| Noise level | 31.3dB |
| Fan power supply | 12V |
| Highlight color | Not |
| Maximum fan speed | 2200RPM |
| Type of connection connector | 4pin |
| Weight | 60 g |
| Main characteristics | |
| Type of | Fan |
| Manufacturer | Cooling Baby |
| Purpose | For the body |
| Fan size, mm | 80 |
| Fan speed, rpm | 500-2200 |
| Bearing type | Hydrodynamic |
| Maximum noise level, dB | 31.6 |
| Additionally | |
| Weight of packing | 9 kg |
| Warranty | |
| Warranty | 12 months |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.