Videcam Hikvision DS-2CD2125F-I (6.0)
HikVision DS-2CD2125F-I (6.0) CCTV Camera with a single-dome type fuselage is used to create an ultra-reliable and high-quality outdoor video surveillance system.
< /p>
This device is remarkably used for both indoor and outdoor video monitoring. The installation of such a device is used in structures that require the received video data transmission of decent quality, while creating an innovative security system operating in the IP form factor with a picture element performance of 1920 by 1080 pixels and a maximum number of dots displayed on a video camera monitor of 2 Mpx. It has a 1/3 PROGRESSIV SCAN photomatrix.
For video surveillance at night, it is advisable to buy a Hikvision DS-2CD2125F-I(6 mm) ip video camera, since the high-frequency micromodule is preinstalled in the device for high-quality images at night. IR illumination, with an interval of action of rays up to 31 meters. The device has an improved monofocal lens with a radius distance of 6 m and the potential for saving images on SD-memory cards up to 64 GB .
| В наявності | Так |
| Manufacturer | Hikvision |
| Camera type | IP camera |
| Resolution | 2 Mp |
| Type of shell | Dome |
| Connection type | Wired |
| Focal length | 6 mm |
| Matrix Format | 1/3“ |
| PoE | Yes |
| Infrared illumination range | 30 m |
| Protection | IP66 |
| Microphone | Not |
| Colour | White |
| Weight of packing | 9 kg |
| Warranty | 12 months |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.