Fan XILENCE Performance C XPF120.R.PWM (XF042)
Model: & nbsp; Performance C XPF120.R.PWM
Dimensions: & nbsp; 120 & times; 120 x 25 mm
Rotational speed: & nbsp; 500 ... 1500 rpm.
Air flow: & nbsp; 57.9 CFM
Noise level: & nbsp; 28 dB
Bearing type: & nbsp ; Fluid
Connectors: & nbsp; 4-pin
Fan speed control: & nbsp; yes
Backlight: & nbsp; absent
Package quantity: & nbsp; 1 pc.
Weight: & nbsp; 114g
Dimensions: & nbsp; 120 & times; 120 x 25 mm
Rotational speed: & nbsp; 500 ... 1500 rpm.
Air flow: & nbsp; 57.9 CFM
Noise level: & nbsp; 28 dB
Bearing type: & nbsp ; Fluid
Connectors: & nbsp; 4-pin
Fan speed control: & nbsp; yes
Backlight: & nbsp; absent
Package quantity: & nbsp; 1 pc.
Weight: & nbsp; 114g
| В наявності | Так |
| Air flow | 58.1 CFM |
| The size | 120 x 120 x 25 mm |
| Bearing type | HDB (hydrodynamic) |
| Noise level | 28.1 dB |
| Fan power supply | 12V |
| Highlight color | Not |
| Maximum fan speed | 1500RPM |
| Type of connection connector | 4pin |
| Material | Plastic |
| Number of fans | 1 |
| Fan diameter | 120 mm |
| Rotation speed control | At the expense of PWM |
| Main characteristics | |
| Type of | Fan |
| Manufacturer | Xilence |
| Purpose | For the body |
| Fan size, mm | 120 |
| Fan speed, rpm | 500 - 1500 |
| Bearing type | Hydrodynamic |
| Maximum noise level, dB | 28 |
| Additionally | |
| Weight of packing | 9 kg |
| Warranty | |
| Warranty | 12 months |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.