Fan Frime Iris LED Fan 15LED Green (FLF-HB120G15)
Frime Iris LED Fan 15LED Green (FLF-HB120G15), 120x120x25mm, 3-pin + 4-pin
The Frime Iris LED Fan provides the best performance at a low noise level. It has a stunning appearance: the light passing through the transparent blades creates an amazing and vivid effect. Fluid Dynamic Bearing will provide longer life and better performance .
The Frime Iris LED Fan provides the best performance at a low noise level. It has a stunning appearance: the light passing through the transparent blades creates an amazing and vivid effect. Fluid Dynamic Bearing will provide longer life and better performance .
| В наявності | Так |
| The size | 120 x 120 x 25 mm |
| Bearing type | HDB (hydrodynamic) |
| Noise level | 23.5 dB |
| Fan power supply | 12V |
| Highlight color | Green |
| Maximum fan speed | 1100RPM |
| Type of connection connector | 3 pin + LNC |
| Material | Plastic |
| Number of fans | 1 |
| Fan diameter | 120 mm |
| Main characteristics | |
| Type of | Fan |
| Manufacturer | Frime |
| Purpose | For the body |
| Fan size, mm | 120 |
| Fan speed, rpm | 1100 |
| Bearing type | Hydrodynamic |
| Maximum noise level, dB | 23,5 |
| Additionally | |
| Weight of packing | 9 kg |
| Warranty | |
| Warranty | 24 months |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.