Noctua fan for case 92x92x25mm (NF-A9 PWM)
Noctua NF-A9 PWM whose dimensions are 90 x 90 x 25 mm, the fan is executed in dark and light brown tones, the fan frame is made using Advanced Acoustic Optimization technology, and the bearing is SSO2. Due to the unique design of the frame and blades, the NF-A9 PWM has a low noise level and high efficiency. This type of fan is perfect for overall cooling systems.
| В наявності | Так |
| Rotation speed control | At the expense of PWM |
| The size | 92 x 92 x 25 mm |
| Pressure | 2.17 mmH2O |
| Bearing type | SSO2 Bearing |
| Noise level | 23 dB |
| Fan power supply | 12V |
| Highlight color | Not |
| Current consumed by fans | 0.1 A |
| Maximum fan speed | 2000RPM |
| Type of connection connector | 4pin |
| Material | Plastic |
| Number of fans | 1 |
| Fan diameter | 92 mm |
| Main characteristics | |
| Type of | Fan |
| Manufacturer | Noctua |
| Purpose | For the body |
| Fan size, mm | 92 |
| Fan speed, rpm | 400 - 2000 |
| Bearing type | With self-stabilizing oil pressure |
| Maximum noise level, dB | 23 |
| Additionally | |
| Weight of packing | 9 kg |
| Warranty | |
| Warranty | 72 months |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.