DS-2CE16H0T-ITE (3.6 mm) 5 MP Turbo HD Hikvision Camcorder (DS-2CE16H0T-ITE (3.6 mm ))
Sensor: 5MP CMOS
Effective Pixels : 2560(H)x1944(V)
Minimum Illumination: 0.01 Lux @ (F1.2, AGC On )
0 Lux @ with IR
Shutter Speed: 1/25 ~ 1/50,000s
Lens: 3.6mm @ F2.0
Angle of View: 80, 1°
Lens mount: M12
Adjustment angles: Pan: 0 - 360°, Tilt: 0 - 180°, rotation: 0°-360°
Day/Night mode: ICR filter
Synchronization: Internal
Video bit rate: 5MP - 20fps, 4 MP, 1080p - 25 fps
Menu
AGC Supports
Day/Night Mode Auto / Color / B&W
White Balance ATW / MWB
BLC Supports
DWDR Supports
Functions Brightness, Sharpness, DNR, Mirror, SMART IR
Interface
Video output 1 analog HD output
General
Operating environment: -40°C ~ +60°C
Humidity 90% or less (non-condensing)
Power supply: DC 12V (+-25%), PoC.af
Power consumption: 5.4 W
Degree of protection IP67
IR illumination up to 20 meters
Dimensions: 58х61x163 mm
Weight: 350g
Effective Pixels : 2560(H)x1944(V)
Minimum Illumination: 0.01 Lux @ (F1.2, AGC On )
0 Lux @ with IR
Shutter Speed: 1/25 ~ 1/50,000s
Lens: 3.6mm @ F2.0
Angle of View: 80, 1°
Lens mount: M12
Adjustment angles: Pan: 0 - 360°, Tilt: 0 - 180°, rotation: 0°-360°
Day/Night mode: ICR filter
Synchronization: Internal
Video bit rate: 5MP - 20fps, 4 MP, 1080p - 25 fps
Menu
AGC Supports
Day/Night Mode Auto / Color / B&W
White Balance ATW / MWB
BLC Supports
DWDR Supports
Functions Brightness, Sharpness, DNR, Mirror, SMART IR
Interface
Video output 1 analog HD output
General
Operating environment: -40°C ~ +60°C
Humidity 90% or less (non-condensing)
Power supply: DC 12V (+-25%), PoC.af
Power consumption: 5.4 W
Degree of protection IP67
IR illumination up to 20 meters
Dimensions: 58х61x163 mm
Weight: 350g
| В наявності | Так |
| Manufacturer | Hikvision |
| Camera type | HD-TVI camera |
| Resolution | 5 MP |
| Type of shell | Cylindrical |
| Connection type | Wired |
| Focal length | 3.6 mm |
| Matrix Format | CMOS |
| PoE | No |
| Infrared illumination range | 20 m |
| Protection | IP67 |
| Microphone | Not |
| Colour | White |
| Weight of packing | 9 kg |
| Warranty | 12 months |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.