DS-2CE56H0T-ITMF (2.8 mm|3.6 mm) 5 MP Hikvision Turbo HD Camcorder (DS-2CE56H0T-ITMF (2.8 mm ))
View (form factor)
Dome
IR distance
20 meters
Recording
HDD
Purpose
Home, Apartment, Store, Office, Indoor, Country house
Features
IR LED, High Definition
Resolution
5 MP
Installation
Outdoor, Indoor
Features
IR Range
20 meters
Protection class
IP67
Image sensor
CMOS image sensor
Model
DS-2CE56H0T-ITMF (2.8mm)
Lens
2.8mm, FOV 85.5°
Power/Consumption
DC 12V / 4, 3W
Manufacturer
Hikvision
Size
91x82x68 mm
Resolution
5.0 MP, 2560(H)x1944(V)
Installation
Outdoor
Sensitivity
0.01 Lux/F1.2 (Day), 0 Lux with IR
Dome
IR distance
20 meters
Recording
HDD
Purpose
Home, Apartment, Store, Office, Indoor, Country house
Features
IR LED, High Definition
Resolution
5 MP
Installation
Outdoor, Indoor
Features
IR Range
20 meters
Protection class
IP67
Image sensor
CMOS image sensor
Model
DS-2CE56H0T-ITMF (2.8mm)
Lens
2.8mm, FOV 85.5°
Power/Consumption
DC 12V / 4, 3W
Manufacturer
Hikvision
Size
91x82x68 mm
Resolution
5.0 MP, 2560(H)x1944(V)
Installation
Outdoor
Sensitivity
0.01 Lux/F1.2 (Day), 0 Lux with IR
| Manufacturer | Hikvision |
| Camera type | HD-TVI camera |
| Resolution | 5 MP |
| Type of shell | Dome |
| Connection type | Wired |
| Focal length | 2.8mm |
| PoE | No |
| Infrared illumination range | 20 m |
| Protection | IP67 |
| Microphone | Not |
| Body material | Metal |
| Colour | White |
| Weight of packing | 9 kg |
| Warranty | 12 months |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.