Videcam DAHUA DH-HAC-HDW2241TP-Z-A (2.7-13.5)
Form factor: dome
Video signal type: CVBS
HD-CVI
Resolution: 2 MP
Matrix: 1/2.8"
Aperture: f/1.6
ISO: 0.004 lux
Lens type: varifocal
Focal length: 2.7... 13.5 mm
Optical zoom: 5×
Horizontal angle of view: 108.7°
Pan angle: 0...360°
Tilt angle: 0...78 °
Backlight: IR
Backlight range: 60m
Maximum video resolution: 1920 × 1080
Maximum frame rate (PAL): 60 fps
Interfaces and ports: 1 × BNC
Signal-to-noise ratio: 65dB
Image enhancement technologies: 3D DNR (3D noise reduction)
BLC (backlight compensation)
HLC (high light compensation) )
Audio input: built-in microphone
Audio output: none
Power supply: DC 12V
Max. power consumption: 6.9 W
Protection standard: IP67
Operating temperature: -30...60 °C
Max. operating humidity: 95%
Dimensions: ø122× 107 mm
Weight: 630 g
| Manufacturer | DAHUA |
| Camera type | HD-CVI |
| Resolution | 2 Mp |
| Type of shell | Dome |
| Connection type | Wired |
| Focal length | 2.7 - 13.5 mm |
| Matrix Format | 1/2.8" |
| PoE | No |
| Infrared illumination range | 60 m |
| Protection | IP67 |
| Microphone | There is |
| Colour | White |
| Weight of packing | 9 kg |
| Warranty | 12 months |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.