CCTV camera Dahua DH-HAC-HFW1400TP (3.6) (DH-HAC-HFW1400TP (3.6 mm ))
Form factor: directional
Video signal type: HD-CVI
Resolution: 4 MP
Image sensor: 1/3"
Aperture: f/2.0
ISO: 0.03 lux
Lens type: monofocal
Focal length: 3.6mm
Horizontal angle of view : 84.8°
Pan Angle: 0...360°
Tilt Angle: 0...90°
Backlight: IR
Illumination distance: 20m
Maximum video resolution: 2560× 1440
Maximum frame rate (PAL): 25 fps
Interfaces and ports: 1× BNC
Signal-to-noise ratio: 65dB
Image enhancement technologies: DWDR (Program Dynamic Range)
BLC (Back Light Compensation)
HLC (High Light Compensation)
Audio input: none
Audio output: none
Power supply: DC 12V
Max. power consumption: 3.2 W
Protection standard: IP67
Operating temperature: -40...60 °C
Max. operating humidity: 90%
Dimensions: 176 × 72.4 x 72.5 mm
Weight: 360 g
| Manufacturer | DAHUA |
| Camera type | HD-CVI |
| Resolution | 4 Mp |
| Type of shell | Cylindrical |
| Connection type | Wired |
| Focal length | 3.6 mm |
| Matrix Format | 1/3“ |
| PoE | No |
| Infrared illumination range | 20 m |
| Protection | IP67 |
| Microphone | Not |
| Colour | White |
| Weight of packing | 9 kg |
| Warranty | 12 months |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.