Videcam DAHUA DH-HAC-HFW1220RP-VF-IRE6 (2.7-13.5)
Form factor: directional
Video signal type: HD-CVI
Resolution: 2 MP
Matrix: 1/2.9" ;
Aperture: f/1.3
ISO: 0.02 lux
Lens type: varifocal
Focal length: 2.7...13.5mm
Optical zoom: 5×
Horizontal angle of view: 104°
Backlight: IR
Backlight range: 60m
Maximum video resolution: 1920× 1080
Maximum frame rate (PAL): 60 fps
Interfaces and ports: 1 × BNC
Picture Enhancement Technologies: DWDR (Program Dynamic Range)
BLC (Backlight Compensation)
Audio In: none
Audio Out: none
Power : DC 12V
Max. power consumption: 7.7 W
Protection standard: IP67
Operating temperature: -40...60 °C
Max. operating humidity: 95%
Dimensions: 213 × 90 x 90 mm
Weight: 550 g
| Manufacturer | DAHUA |
| Camera type | HD-CVI |
| Resolution | 2 Mp |
| Type of shell | Cylindrical |
| Connection type | Wired |
| Focal length | 2.7 - 13.5 mm |
| Matrix Format | 1/2.9" |
| PoE | No |
| Infrared illumination range | 60 m |
| Protection | IP67 |
| Microphone | Not |
| Colour | White |
| Weight of packing | 9 kg |
| Warranty | 12 months |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.