DAHUA DH-HAC-HUM1220GP-B (2.8) security camera (DH-HAC-HUM1220GP-B (2.8 mm) ))
Form Factor: Directional
Video Signal Type: CVBS
HD-CVI
Resolution: 2MP
Image Sensor: 1/ 2.9"
Aperture: f/2.0
ISO: 0.02 lux
Lens type: monofocal
Focal length: 2.8mm
Angle Horizontal View: 109.4°
Pan Angle: 0...360°
Tilt Angle: 0...90°
Backlight: IR
Maximum video resolution: 1920 × 1080
Maximum frame rate (PAL): 25 fps
Interfaces and ports: 1 × BNC
Signal-to-noise ratio: 65dB
Image enhancement technologies: DWDR (Program Dynamic Range)
BLC (Back Light Compensation)
HLC (High Light Compensation)
Audio input: none
Audio output: none
Power supply: DC 12V
Max. power consumption: 0.6W
Protection standard: IP67
Operating temperature: -40...60 °C
Max. operating humidity: 90%
Dimensions: 110.1 × 50 x 47.4 mm
Weight: 100 g
Video Signal Type: CVBS
HD-CVI
Resolution: 2MP
Image Sensor: 1/ 2.9"
Aperture: f/2.0
ISO: 0.02 lux
Lens type: monofocal
Focal length: 2.8mm
Angle Horizontal View: 109.4°
Pan Angle: 0...360°
Tilt Angle: 0...90°
Backlight: IR
Maximum video resolution: 1920 × 1080
Maximum frame rate (PAL): 25 fps
Interfaces and ports: 1 × BNC
Signal-to-noise ratio: 65dB
Image enhancement technologies: DWDR (Program Dynamic Range)
BLC (Back Light Compensation)
HLC (High Light Compensation)
Audio input: none
Audio output: none
Power supply: DC 12V
Max. power consumption: 0.6W
Protection standard: IP67
Operating temperature: -40...60 °C
Max. operating humidity: 90%
Dimensions: 110.1 × 50 x 47.4 mm
Weight: 100 g
| Manufacturer | DAHUA |
| Camera type | HD-CVI |
| Resolution | 2 Mp |
| Type of shell | Cylindrical |
| Connection type | Wired |
| Focal length | 2.8mm |
| Matrix Format | 1/2.9" |
| PoE | No |
| Protection | IP67 |
| Microphone | Not |
| Colour | The black |
| Weight of packing | 9 kg |
| Warranty | 12 months |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.