DAHUA DH-HAC-HFW2241TP-I8-A (3.6) security camera (DH-HAC-HFW2241TP-I8-A (3.6mm) ))
Form factor: directional
Video signal type: HD-CVI
Resolution: 2 MP
Matrix: 1/2.8" ;
Aperture: f/1.6
Lens Type: monofocal
Focal Length: 3.6mm
Horizontal Angle of View: 89.6°
Pan angle: 0...360°
Tilt angle: 0...90°
Backlight: IR
Backlight range: 80m
Maximum video resolution: 1920 × 1080
Maximum frame rate (PAL): 30 fps
Interfaces and ports: 1 × BNC
Signal-to-noise ratio: 65 dB
Hardware dynamic range (WDR): 120 dB
Image enhancement technologies: 3D DNR (3D noise reduction)
BLC (backlight compensation)
HLC (high light compensation)
Audio input: 1 input + built-in microphone
Audio output: none
Power supply: DC 12V
Max. power consumption: 10.1 W
Protection standard: IP67
Operating temperature: -40...60 °C
Max. operating humidity: 90%
Dimensions: ø90.4× 244.1 mm
Weight: 750 g
| В наявності | Так |
| Manufacturer | DAHUA |
| Camera type | HD-CVI |
| Resolution | 2 Mp |
| Type of shell | Cylindrical |
| Connection type | Wired |
| Focal length | 3.6 mm |
| Matrix Format | 1/2.8" |
| PoE | No |
| Infrared illumination range | 80 m |
| Protection | IP67 |
| Microphone | There is |
| Colour | White |
| Weight of packing | 9 kg |
| Warranty | 12 months |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.