Monitor BENQ GW2283 (9H.LHLLA.TBE)
Model: GW2283
Screen Diagonal: 21.5"
Maximum Resolution: 1920 × 1080
Aspect Ratio: 16:9
Sensor Type: IPS
Response Time (GtG): 5ms
Backlight Type: LED
Display Brightness: 250 cd/m²
Contrast Ratio: 1000 :1
Dynamic Contrast Ratio: 20000000 :1
Maximum Colors: 16.7 million
Horizontal viewing angle: 178 °
Vertical viewing angle: 178 °
Refresh rate: 60 Hz
Video connectors: 1 × VGA, 2x HDMI
Audio jacks: out, in
Built-in speakers: 2 × 1 W
Tilt angle: -5...20 °
Wall mount (VESA): 100 × 100 mm
Power consumption (standard): 25 W
Dimensions (with stand): 489.5 × 391.6 x 183 mm
Weight (with stand): 3.7 kg
Frame color: black
Screen Diagonal: 21.5"
Maximum Resolution: 1920 × 1080
Aspect Ratio: 16:9
Sensor Type: IPS
Response Time (GtG): 5ms
Backlight Type: LED
Display Brightness: 250 cd/m²
Contrast Ratio: 1000 :1
Dynamic Contrast Ratio: 20000000 :1
Maximum Colors: 16.7 million
Horizontal viewing angle: 178 °
Vertical viewing angle: 178 °
Refresh rate: 60 Hz
Video connectors: 1 × VGA, 2x HDMI
Audio jacks: out, in
Built-in speakers: 2 × 1 W
Tilt angle: -5...20 °
Wall mount (VESA): 100 × 100 mm
Power consumption (standard): 25 W
Dimensions (with stand): 489.5 × 391.6 x 183 mm
Weight (with stand): 3.7 kg
Frame color: black
| Viewing angles (horiz. / vertical .) | 178/178 |
| Position adjustment | Tilt adjustment |
| Monitor Type | For home and office |
| VESA | 100mm x 100mm |
| Brightness | 250 cd/m 2 |
| Image Enhancement Technologies | Low Blue Light, Flicker Free, Game Mode, Bright Intelligence |
| Update frequency | 60 Hz |
| Built-in speakers | There is |
| В наявності | Так |
| Screen surface | Matt |
| Interfaces and Connections | 1 x H eadphone |
| Modification | 9H.LHLLA.TBE |
| Type of | Monitor |
| Manufacturer | BenQ |
| HDMI | Yes |
| VGA | Yes |
| DVI | Not |
| DisplayPort | Not |
| Webcam | Not |
| Weight of packing | 9 kg |
| Warranty | 36 months |
| Colour | The black |
| For gamers | Not |
| Aspect ratio | 16:9 |
| 3D support | Not |
| Backlight | LED (led backlight) |
| Monitor diagonal | 21,5 |
| Screen resolution | 1920x1080 |
| Matrix type | IPS/S-IPS |
| Screen size, inches | 21-22" |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.