FTP cable Cat.5e, LSZH, 4-pair, 305m, 39A-504-LS,, Twisted pair PowerCat 5e
Horizontal cable F / UTP PowerCat 5e.
Four-pair shielded horizontal cables of category 5e with an F / UTP structure are intended for use in cable systems operating under conditions of elevated levels of electromagnetic interference. Cables are available in versions with an outer sheath of polyvinyl chloride or non-flammable low-smoke halogen-free compound LS0H. Delivery is carried out in cardboard boxes with lengths of 305 m.
| Shell type | LSZH |
| Category | category 5E |
| Execution type | screened |
| Number in the bay | 305m |
| Volume | 31212 cu. cm. |
| Weight | 14,500 grams |
| Length | 340 mm |
| Width | 270 mm |
| Height | 340 mm |
| В наявності | Так |
| Manufacturer | Molex |
| Type of | Cable |
| Type of protection | FTP |
| Category | cat 5e |
| Weight of packing | 9 kg |
| Length (m) | 305 |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.