Screen motorized wall 125 "(16: 9) 155,7Х276,9, Electric125H, ELECTRIC125H,
E The electrical / motorized projection screen ELIT SCREENS Electric 125H is designed for home cinema and business presentations. Maxwhite's heavy-duty screen material is easy to clean and durable to use. Moreover, the screen material has fiberglass on the back. Motor and wiring diagram are easily removed for easy maintenance. To increase your comfort - the ELIT SCREENS Electric 125H model is equipped with a remote control, a wall switch, an improved infrared “eye” sensor, and a 5–12 volt trigger cable. With the help of special mounts to the wall and ceiling, you can easily and simply install the screen in any place comfortable for you.
| Screen format | 16: 9 |
| diagonal | from 100 "to 150" |
| Diagonal projection screen | 125 " |
| Material | aluminum, MaxWhite screen |
| body material | metal |
| Colour | black |
| remote control | Yes |
| Volume | 62132 cu. cm. |
| Weight | 16510 grams |
| Length | 3170 mm |
| Width | 140 mm |
| Height | 140 mm |
| В наявності | Так |
| Type of | Projection screen |
| Manufacturer | Elite Screens |
| Weight of packing | 9 kg |
| Warranty | 24 months |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.