Videcam DAHUA DH-HAC-HDW1400TP-Z-A (2.7-12)
Form factor: dome
Video signal type: CVBS
HD-CVI
Resolution: 4MP
Image sensor: 1/ 2.7"
Aperture: f/1.8
ISO: 0.03 lux
Lens type: varifocal
Focal length: 2.7...12mm
Optical zoom: 4.4×
Horizontal angle of view: 92°
Vertical angle of view: 49°
Pan angle: 0. ..360 °
Tilt angle: 0...78 °
Backlight: IR
Backlight range: 60 m
Maximum video resolution: 2560.times. 1440
Maximum frame rate (PAL): 30 fps
Interfaces and ports: 1× BNC
Advanced Features: Privacy Masks
Image Enhancement Technologies: DWDR (Program Dynamic Range)
BLC (Back Light Compensation)
HLC (High Light Compensation)
Audio input: built-in microphone
Audio output: none
Power supply: DC 12V
Max. power consumption: 8 W
Protection standard: IP67
Operating temperature: -30...60 °C
Max. operating humidity: 95%
Dimensions: ø122× 104 mm
Weight: 570 g
Video signal type: CVBS
HD-CVI
Resolution: 4MP
Image sensor: 1/ 2.7"
Aperture: f/1.8
ISO: 0.03 lux
Lens type: varifocal
Focal length: 2.7...12mm
Optical zoom: 4.4×
Horizontal angle of view: 92°
Vertical angle of view: 49°
Pan angle: 0. ..360 °
Tilt angle: 0...78 °
Backlight: IR
Backlight range: 60 m
Maximum video resolution: 2560.times. 1440
Maximum frame rate (PAL): 30 fps
Interfaces and ports: 1× BNC
Advanced Features: Privacy Masks
Image Enhancement Technologies: DWDR (Program Dynamic Range)
BLC (Back Light Compensation)
HLC (High Light Compensation)
Audio input: built-in microphone
Audio output: none
Power supply: DC 12V
Max. power consumption: 8 W
Protection standard: IP67
Operating temperature: -30...60 °C
Max. operating humidity: 95%
Dimensions: ø122× 104 mm
Weight: 570 g
| Manufacturer | DAHUA |
| Camera type | HD-CVI |
| Resolution | 4 Mp |
| Type of shell | Dome |
| Connection type | Wired |
| Focal length | 2.7 - 12 mm |
| Matrix Format | 1/2.7" |
| PoE | No |
| Infrared illumination range | 60 m |
| Protection | IP67 |
| Microphone | There is |
| Colour | White |
| Weight of packing | 9 kg |
| Warranty | 12 months |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.