UTP cable Cat.5e, LSZH, 4-pair, 305m, 39-504-5E,, Twisted pair PowerCat 5e
Horizontal PowerCatT U / UTP Cable
The four-pair U / UTP cable PowerCatT is designed for use in high-speed data transmission systems. The cable comes in versions of the outer sheath of polyvinyl chloride or non-combustible low-smoke halogen-free compound LSOH. The cable comes in a 305-meter box package, which facilitates its transportation and makes installation work more convenient.
| Shell type | LSZH |
| Category | category 5E |
| Execution type | unshielded |
| Number in the bay | 305m |
| Volume | 26880 cu. cm. |
| Weight | 9800 grams |
| Length | 320 mm |
| Width | 300 mm |
| Height | 280 mm |
| В наявності | Так |
| Type of | Cable |
| Manufacturer | Molex |
| Type of protection | UTP |
| Category | cat 5e |
| Weight of packing | 9 kg |
| Length (m) | 305 |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.
With this product also bought
Multimedia cable miniDisplayPort to DisplayPort 1.0m Digitus (AK-340102-010-W)
Art: AK-340102-010-W
ID: 90081
Adapter card for option cards 3 slots), KX-TDA0190XJ, Options for PBX
Art: KX-TDA0190XJ
ID: 24116
Shipping
Shipping options:
Payment
Payment options:
Warranty, Exchange/Refund
Warranty service is provided by the manufacturer, its period is specified in the coupon and on the website. The warranty period depends directly on the manufacturer and is valid for the entire time. They are denied warranty service only if the goods were damaged or a breakdown occurred due to the user's fault.
If the warranty card does not come bundled with instructions, the store issues it. Representative offices of manufacturers in Ukraine assume responsibility for warranty service.
At the end of the warranty period, experts at the exe.ua service center are ready to help with the repair and maintenance of any equipment.
According to the law, the buyer has the right to return the product without giving a reason within 14 days, but in this case it should not be used, all documents and packaging to it are saved. Kievans will be able to arrive at the address. Riga 8A, BC "Fargo", of. 106 Monday through Friday. Opening hours from 12:00 to 18:00. You should have a purchase check and an ID with you. For residents of other cities it is possible to exchange, service and return by sending to the "New Mail" in the package must attach a scan copy of the warranty card.