DS-2CE56H0T-ITPF (2.4 mm) 5 MP Hikvision Turbo HD Camcorder (DS-2CE56H0T-ITPF (2.4 mm) ))
View (form factor)
Dome
IR distance
20 meters
Recording
HDD
Purpose
Home, Apartment, Store, Office, Indoor, Country house
Features
IR LED, High Definition
Resolution
5 MP
Installation
Outdoor, Indoor
Features
Weight
130 g
Form factor
Dome
Video interfaces
1 analog HD- video output, switch button (TVI/AHD/CVI/CVBS)
Material
Plastic
IR range
20 meters
Image sensor
5 MP CMOS image sensor
Power/Consumption
DC 12V ±25% / 4.3 W
Size
Ф 85.4 x 76.12 mm
Resolution
5 MP
Recording Resolution
2560 x 1944
Viewing Angle
H: 85.5°
Installation
Indoor, Outdoor
Sensitivity
0.01Lux/F1.2(Color), 0Lux with IR
Dome
IR distance
20 meters
Recording
HDD
Purpose
Home, Apartment, Store, Office, Indoor, Country house
Features
IR LED, High Definition
Resolution
5 MP
Installation
Outdoor, Indoor
Features
Weight
130 g
Form factor
Dome
Video interfaces
1 analog HD- video output, switch button (TVI/AHD/CVI/CVBS)
Material
Plastic
IR range
20 meters
Image sensor
5 MP CMOS image sensor
Power/Consumption
DC 12V ±25% / 4.3 W
Size
Ф 85.4 x 76.12 mm
Resolution
5 MP
Recording Resolution
2560 x 1944
Viewing Angle
H: 85.5°
Installation
Indoor, Outdoor
Sensitivity
0.01Lux/F1.2(Color), 0Lux with IR
| Manufacturer | Hikvision |
| Camera type | HD-TVI camera |
| Resolution | 5 MP |
| Type of shell | Dome |
| Connection type | Wired |
| Focal length | 2.4mm |
| Matrix Format | CMOS |
| PoE | No |
| Infrared illumination range | 20 m |
| Protection | Not |
| Microphone | Not |
| Colour | White |
| Weight of packing | 9 kg |
| Warranty | 12 months |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.