Monitor PHILIPS E-Line 272E1CA/00
Model: E-Line 272E1CA/00
Screen Diagonal: 27"
Maximum Resolution: 1920 × 1080
Aspect ratio: 16:9
Matrix type: VA
Response time: 4ms
Screen surface: anti-glare
Backlight type : WLED
Display brightness: 250 cd/m²
Contrast ratio: 3000 :1
Maximum colors: 16.7 million
Horizontal viewing angle: 178 °
Vertical viewing angle: 178 °
Horizontal frequency: 30...85kHz
Vertical frequency: 48...76Hz
Refresh rate: 75 Hz
Video connections: 1 × DisplayPort, 1 x HDMI, 1 x VGA
Audio jacks: in, output
Built-in speakers: 2 × 3W
Tilt: -5...20 °
Wall mount (VESA): 100 × 100 mm
Power consumption (standard): 40 W
Power consumption (standby): 0.5 W
Dimensions (without stand): 611 × 367 x 43 mm
Dimensions (with stand): 611 × 462 x 203 mm
Weight (without stand): 3.85 kg
Weight (with stand): 4.45 kg
Frame color: black
Screen Diagonal: 27"
Maximum Resolution: 1920 × 1080
Aspect ratio: 16:9
Matrix type: VA
Response time: 4ms
Screen surface: anti-glare
Backlight type : WLED
Display brightness: 250 cd/m²
Contrast ratio: 3000 :1
Maximum colors: 16.7 million
Horizontal viewing angle: 178 °
Vertical viewing angle: 178 °
Horizontal frequency: 30...85kHz
Vertical frequency: 48...76Hz
Refresh rate: 75 Hz
Video connections: 1 × DisplayPort, 1 x HDMI, 1 x VGA
Audio jacks: in, output
Built-in speakers: 2 × 3W
Tilt: -5...20 °
Wall mount (VESA): 100 × 100 mm
Power consumption (standard): 40 W
Power consumption (standby): 0.5 W
Dimensions (without stand): 611 × 367 x 43 mm
Dimensions (with stand): 611 × 462 x 203 mm
Weight (without stand): 3.85 kg
Weight (with stand): 4.45 kg
Frame color: black
| VESA | 100mm x 100mm |
| Brightness | 250 cd/m 2 |
| Image Enhancement Technologies | не задано |
| Update frequency | 75 Hz |
| Built-in speakers | There is |
| В наявності | Так |
| Screen surface | Matt |
| Interfaces and Connections | 1 x 3.5mm Mini-Jack |
| Viewing angles (horiz. / vertical .) | 178/178 |
| Position adjustment | Tilt adjustment |
| Monitor Type | Curved screen |
| Modification | 272E1CA/00 |
| Manufacturer | Philips |
| Type of | Monitor |
| HDMI | Yes |
| VGA | Yes |
| DVI | Not |
| DisplayPort | Yes |
| Webcam | Not |
| Weight of packing | 9 kg |
| Warranty | 24 months |
| Colour | The black |
| For gamers | Not |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Backlight | WLED (led backlight) |
| Monitor diagonal | 27 |
| Screen resolution | 1920x1080 |
| Matrix type | VA |
| Screen size, inches | 27-28" |
| 3D support | Not |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.