DS-2CE16H0T-IT3ZF (2.7-13.5 mm) 5 MP Turbo HD Camcorder Hikvision
IR illumination range
40 meters
Recording
To HDD
Purpose
For apartment, For shop, For office, For indoor, Home, Outdoor
Features
IR, High Definition
Resolution
5 MP
Installation
Outdoor, Indoor
Specifications
> IR range
40 meters
Protection class
IP67
Sensor
5MP CMOS Image Sensor
Model
DS-2CE16H0T-IT3ZF ( 2.7-13.5mm)
Lens
2.7-13.5mm, FOV 95.7 ° - 29.1 °
Power/consumption
12 VDC ±25%
Size
85x92x255 mm
Resolution
5 MP, 2560(H) x1944(V)
Setting
Outdoor
Sensitivity
0.01 Lux/F1.2 (Day), 0 Lux with IR
40 meters
Recording
To HDD
Purpose
For apartment, For shop, For office, For indoor, Home, Outdoor
Features
IR, High Definition
Resolution
5 MP
Installation
Outdoor, Indoor
Specifications
> IR range
40 meters
Protection class
IP67
Sensor
5MP CMOS Image Sensor
Model
DS-2CE16H0T-IT3ZF ( 2.7-13.5mm)
Lens
2.7-13.5mm, FOV 95.7 ° - 29.1 °
Power/consumption
12 VDC ±25%
Size
85x92x255 mm
Resolution
5 MP, 2560(H) x1944(V)
Setting
Outdoor
Sensitivity
0.01 Lux/F1.2 (Day), 0 Lux with IR
| Manufacturer | Hikvision |
| Camera type | HD-TVI camera |
| Resolution | 5 MP |
| Type of shell | Cylindrical |
| Connection type | Wired |
| Focal length | 2.7 - 13.5 mm |
| Matrix Format | CMOS |
| PoE | No |
| Infrared illumination range | 40 m |
| Protection | IP67 |
| Microphone | Not |
| Colour | White |
| Weight of packing | 9 kg |
| Warranty | 12 months |
* Characteristics, delivery and appearance of the product may differ from those indicated and / or may be changed by the manufacturer without reflection of the product in the card.